Zalety I Wady Szafy Narożnej - Superszafa zdjęcie nr 2

Szafy w zabudowie z roku na rok zyskują coraz to większe grono zadowolonych użytkowników. Wśród tych najpopularniejszych znajdują się duże i pojemne szafy proste, które z powodzeniem mogą być rozmieszczone na całej ścianie w pokoju, lub ulokowane we wnęce. Mniej popularnym, jednak niekoniecznie mniej praktycznym rozwiązaniem jest szafa narożna, na którą również warto zwrócić uwagę. W tym wpisie podpowiemy jaką szafę narożną warto wybrać. Zapraszamy!

Czy szafa narożna jest praktyczna?

To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób, które stają przed dylematem kupna szafy. Oczywiście, szafy narożne, tak jak i ich klasyczne odpowiedniki są w pełni funkcjonalne zarówno pod względem użytkowym, jak i estetycznym. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju mebel powinien być dopasowany nie tylko do możliwości przestrzennych danego pomieszczenia, ale także potrzeb domowników.

Mowa tu przede wszystkim o odpowiednim zaprojektowaniu wnętrza szafy, a dokładniej dopasowaniu odpowiedniej ilości półek, szuflad, czy drążków. W przypadku dużej szafy narożnej można także pomyśleć o funkcjonalnych koszach na bieliznę, parasole, czy inne dodatki.

[Zobacz też: Szafy pod skosami]

Na co zwrócić uwagę wybierając szafę narożną?

Wbrew pozorom szafy narożne, czy to w sypialni, czy garderobie mogą zapewnić odpowiednią ilość miejsca do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy. Ważne jednak, aby były wykonane na wymiar i dopasowane do danego pomieszczenia.

W zależności od metrażu, jakim dysponujemy, można zdecydować się na szafę narożną na wymiar przesuwną, lub z drzwiami uchylnymi. Pierwszy wariant będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem do niewielkich pomieszczeń, w których liczy się każdy centymetr wolnego miejsca. Szafa narożna uchylna to z kolei modele, które doskonale prezentują się we wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym.

[Zobacz też: Drzwi przesuwne do garderoby]

Wybierając szafę narożną, warto również zwrócić uwagę na jej kolorystykę i fakturę frontów. W małych pomieszczeniach lepiej będą prezentowały się meble w jasnych kolorach. Jasne odcienie doskonale odbijają bowiem światło, sprawiając, że pomieszczenie staje się bardziej przestronne. Jeśli chodzi zaś o samą fakturę frontów, to do małych pokoi i ciasnych przedpokoi warto wybrać szafę narożną z lustrem, lub z frontami na wysoki połysk.

Zalety i wady szafy narożnej na wymiar

Pierwszą i niepodważalną zaletą szaf narożnych na wymiar jest możliwość zabudowania, wydawać by się mogło trudnego pod względem aranżacyjnym narożnika ściany. Ponadto, kąty w pokoju nie prezentują się zbyt dobrze i są mało ustawne, dlatego warto wykorzystać to miejsce na szafę. Wbrew pozorom szafa narożna jest w stanie zapewnić sporo miejsca do przechowywania różnych rzeczy. Z powodzeniem pomieści ubrania, akcesoria i dodatki. W garderobach szafa narożnikowa może także stanowić swego rodzaju łącznik między innymi szafami.

[Zobacz też: Aranżacja poddasza]

Jeśli chodzi zaś o wady szafy narożnej, to z pewnością można wskazać fakt, że tego typu meble są nieco droższe od klasycznych odpowiedników. Co więcej, taką szafę trudno jest ustawić w innym miejscu w mieszkaniu, dlatego wybierając konkretny model, powinniśmy być na niego w pełni zdecydowani.

 

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM