Szafy Uchylne - Czy Nadal Są Modne? - Superszafy - Twój Wymiar Szaf zdjęcie nr 1

Jeszcze do niedawna królowały w niemal każdym mieszkaniu ― szafy uchylne, bo o nich mowa, na kilka lat zniknęły z modowych trendów aranżacyjnych, by obecnie ponownie powrócić do łask ze zdwojoną siłą. Dlaczego szafy z systemem drzwi uchylnych ponownie zyskują na popularności? Czy wielki “come back” i ponowne wkupienie się łaski projektantów wnętrz jest chwilowe, czy pozostanie z nami na dłużej? Podpowiadamy!

Szafy uchylne – czy nadal są w modzie?

Jeszcze kilka lat wstecz szafy uchylne były obecne niemal w każdym domu. Występowały w zestawie z tradycyjną meblościanką, lub były kupowane osobno i służyły do przechowywania odzieży wierzchniej, lub innych rzeczy.  Ich miejscem był zazwyczaj salon, przedpokój, lub korytarz. I choć na pewien czas szafy te zostały wyparte na rzecz szaf przesuwnych, to obecnie wracają w zupełnie nowej, unowocześnionej odsłonie.

Modowe trendy również te dotyczące aranżacji wnętrz nieustannie się zmieniają. I choć wydawać by się mogło, że szafy uchylne nie są tak praktyczne i funkcjonalne, jak przesuwne, to mają one swoje stałe grono zwolenników. Należą do nich miłośnicy stylu retro, rustykalnego, ale coraz częściej także nowoczesnego.

Szafa uchylna ― kiedy się sprawdzi?

Szafa przesuwna nie zawsze jest dobrym wyborem. Wszystko bowiem zależy od tego, jakim metrażem dysponujemy w pomieszczeniu, oraz jaką funkcję ma pełnić tego typu mebel. Jeśli zdecydujemy się na szafę uchylną na wymiar i umiejętnie zaplanujemy wykorzystanie danej przestrzeni, wówczas taki system drzwi wcale nie musi przeszkadzać w ich otwieraniu i zamykaniu. 

Szafy uchylne świetnie sprawdzają się kiedy potrzebujemy stosunkowo wąskiej zabudowy, np. pionowego słupka  do zabudowania niewielkiej wnęki w ścianie. W takim przypadku zastosowanie szafy przesuwnej, wymagającej dodatkowego miejsca na zamontowanie prowadnic, po których będą przesuwały się drzwi, całkowicie mija się z celem. 

Ponadto, szafy uchylne doskonale sprawdzają się w sytuacjach, kiedy szafę dzielą np. dwie osoby. Każda z tych osób może dysponować własnym sektorem, bez ingerencji w strefę drugiej osoby. Drzwi uchylne pozwalają także na jednoczesne korzystanie z mebla, bez konieczności odsłaniania drugiej części. 

Zalety szaf uchylnych ― podsumowanie!

Jak widać, szafy uchylne na wymiar cieszą się równie dużą popularnością, co meble przesuwne. Do ich najważniejszych zalet zaliczyć możemy:

  • możliwość zamontowania stosunkowo wąskiej szafy
  • możliwość zabudowy płytkiej wnęki, bez utraty dodatkowych centymetrów
  • możliwość podzielenia szafy na osobne sektory
  • możliwość korzystania z szafy uchylnej przez dwie osoby jednocześnie
  • zachowanie bezwzględnej prywatności
  • nowoczesny design
  • pasuje do wnętrz urządzonych w różnych stylach
  • szeroki wybór materiałów i wykończeń frontów. 

Zobacz również

05.07.2022
Jak urządzić funkcjonalną pralnię w domu? Poznaj nasze rady!

Pralka to bez wątpienia obowiązkowy element wyposażenia każdego domu. Czy pralnia to również obowiązkowe pomieszczenie w każdym domu? I tak i nie… Bywa,  że ze względu na ograniczony metraż, pralnia w domu stanowi wyłącznie wydzielony kawałek przestrzeni w łazience, lub samo urządzenie zostaje umieszczone w kuchennej zabudowie. Jeśli jednak mieszkamy w domu dysponującym dość pokaźnym […]

Zobacz więcej
05.07.2022
Jakie fronty najłatwiej utrzymać w czystości? Podpowiadamy!

Urządzając swoją wymarzoną kuchnię, powinniśmy zadbać nie tylko o aspekty estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Na funkcjonalność kuchni wpływ ma fakt,  dotyczący utrzymania tego pomieszczenia w czystości, a w szczególności mebli kuchennych. Tutaj wystarczy postawić na dobrej jakości fronty, które łatwo i szybko wyczyścimy. Ich dodatkowym atutem będzie wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz przebarwienia powstające […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM