Szafy Uchylne - Czy Nadal Są Modne? - Superszafy - Twój Wymiar Szaf zdjęcie nr 2

Jeszcze do niedawna królowały w niemal każdym mieszkaniu ― szafy uchylne, bo o nich mowa, na kilka lat zniknęły z modowych trendów aranżacyjnych, by obecnie ponownie powrócić do łask ze zdwojoną siłą. Dlaczego szafy z systemem drzwi uchylnych ponownie zyskują na popularności? Czy wielki “come back” i ponowne wkupienie się łaski projektantów wnętrz jest chwilowe, czy pozostanie z nami na dłużej? Podpowiadamy!

Szafy uchylne – czy nadal są w modzie?

Jeszcze kilka lat wstecz szafy uchylne były obecne niemal w każdym domu. Występowały w zestawie z tradycyjną meblościanką, lub były kupowane osobno i służyły do przechowywania odzieży wierzchniej, lub innych rzeczy.  Ich miejscem był zazwyczaj salon, przedpokój, lub korytarz. I choć na pewien czas szafy te zostały wyparte na rzecz szaf przesuwnych, to obecnie wracają w zupełnie nowej, unowocześnionej odsłonie.

Modowe trendy również te dotyczące aranżacji wnętrz nieustannie się zmieniają. I choć wydawać by się mogło, że szafy uchylne nie są tak praktyczne i funkcjonalne, jak przesuwne, to mają one swoje stałe grono zwolenników. Należą do nich miłośnicy stylu retro, rustykalnego, ale coraz częściej także nowoczesnego.

[Zobacz też: Drzwi przesuwne do szaf]

Szafa uchylna ― kiedy się sprawdzi?

Szafa przesuwna nie zawsze jest dobrym wyborem. Wszystko bowiem zależy od tego, jakim metrażem dysponujemy w pomieszczeniu, oraz jaką funkcję ma pełnić tego typu mebel. Jeśli zdecydujemy się na szafę uchylną na wymiar i umiejętnie zaplanujemy wykorzystanie danej przestrzeni, wówczas taki system drzwi wcale nie musi przeszkadzać w ich otwieraniu i zamykaniu.

Szafy uchylne świetnie sprawdzają się kiedy potrzebujemy stosunkowo wąskiej zabudowy, np. pionowego słupka  do zabudowania niewielkiej wnęki w ścianie. W takim przypadku zastosowanie szafy przesuwnej, wymagającej dodatkowego miejsca na zamontowanie prowadnic, po których będą przesuwały się drzwi, całkowicie mija się z celem.

Ponadto, szafy uchylne doskonale sprawdzają się w sytuacjach, kiedy szafę dzielą np. dwie osoby. Każda z tych osób może dysponować własnym sektorem, bez ingerencji w strefę drugiej osoby. Drzwi uchylne pozwalają także na jednoczesne korzystanie z mebla, bez konieczności odsłaniania drugiej części.

[Zobacz też: Szafy pod skosami]

Zalety szaf uchylnych ― podsumowanie!

Jak widać, szafy uchylne na wymiar cieszą się równie dużą popularnością, co meble przesuwne. Do ich najważniejszych zalet zaliczyć możemy:

  • możliwość zamontowania stosunkowo wąskiej szafy
  • możliwość zabudowy płytkiej wnęki, bez utraty dodatkowych centymetrów
  • możliwość podzielenia szafy na osobne sektory
  • możliwość korzystania z szafy uchylnej przez dwie osoby jednocześnie
  • zachowanie bezwzględnej prywatności
  • nowoczesny design
  • pasuje do wnętrz urządzonych w różnych stylach
  • szeroki wybór materiałów i wykończeń frontów.

 

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM