Szafa Z Lustrem I Jej Rola W Aranżacji Wnętrz - Superszaf zdjęcie nr 2

Wydawać by się mogło, że największym problemem aranżacyjnym wnętrz jest dobór odpowiedniej estetyki mebla. Tymczasem to brak wolnego miejsca, może przysporzyć nam najwięcej trudności w jego doborze. Taki deficyt może być spowodowany złą organizacją przestrzeni we wnętrzu, lub po prostu zbyt małym metrażem. Z pierwszym problemem można sobie łatwo poradzić, jednak co zrobić, gdy pomieszczenia w domu są wąskie, ciasne i mało ustawne? Z pomocą przychodzą szafy na wymiar, które można z łatwością dopasować do możliwości przestrzennych pomieszczenia. Co więcej, niewielką przestrzeń można optycznie powiększyć, wykorzystując do tego szafy z lustrami na frontach.  

Szafa z lustrem w aranżacji wnętrz

Szafa z lustrem stanowi świetne rozwiązanie aranżacyjne. Z jednej strony może z powodzeniem pełnić funkcję czysto użytkową, z drugiej zaś być ciekawym elementem dekoracyjnym. Co więcej, szafy z lustrzanymi frontami mogą okazać się wspaniałym antidotum na problemy z kłopotliwą przestrzenią. Lustra bowiem mają moc optycznego powiększania przestrzeni, w której się znajdują, dzięki czemu każde, nawet najmniejsze pomieszczenie będzie wydawało się bardziej przestronne.

Poza tym drzwi przesuwne z lustrem cechuje wysoka estetyka, dzięki czemu znajdą zastosowanie w niemal każdym pomieszczeniu — od sypialni i garderoby, przez salon i przedpokój, w łazience kończąc.  Niezależnie od tego, w którym z nich chcemy ustawić szafę z lustrem, możemy mieć pewność, że będzie to rozwiązanie zarówno praktyczne, jak i eleganckie.

[Zobacz też: Aranżacja sypialni]

Szafa z lustrem w przedpokoju — klasyka, która zawsze się obroni

Przedpokój to jedno z najtrudniejszych do urządzenia pomieszczeń. Jego powierzchnia jest zazwyczaj niewielka, a kształty nieoczywiste. Można jednak poradzić sobie z tego typu problemami, wybierając szafę na wymiar. Ta z lustrzanymi frontami sprawdzi się tutaj wyśmienicie. Można w niej z powodzeniem przechowywać odzież wierzchnią, obuwie i inne akcesoria i dodatki. Ponadto lustro będzie sprawiało wrażenie przestronności, szczególnie w ciasnym i wąskim korytarzu. Jego obecność umożliwi również przejrzenie się przed każdym wyjściem z domu.

Wybierając szafę z lustrem do przedpokoju, należy pamiętać o tym, by odpowiednio zagospodarować jej wnętrze. Należy zatem rozważyć potrzebą ilość półek, przegródek, szuflad i drążków. Warto także pamiętać o specjalnych regałach na buty, które pozwolą na ich wygodne przechowywanie.

[Zobacz też: Drzwi do szaf przesuwne]

Szafa z lustrem w sypialni — stylowo i funkcjonalnie

Sypialnia to jedno z tych pomieszczeń w domu, które bardzo często pełnią również rolę garderoby. Nie powinno zatem zabraknąć w niej dużej i pojemnej szafy przesuwnej z lustrem.  Tego typu model ma co najmniej kilka zalet:

  • jest ergonomiczna
  • zapewnia dużo miejsca do przechowywania
  • jest interesująca pod względem stylistycznym
  • nie wymaga dodatkowej przestrzeni na otwieranie drzwi.

Tego typu szafy występują w wielu dostępnych formach i kolorach. Można zdecydować się na klasyczną zabudowę prostą, obejmującą całą ścianę, szafę wnękową, lub narożną. Ogromną popularnością cieszą się białe szafy z lustrem, które doskonale prezentują się w każdym zestawieniu. Będą ponadczasowe.

 

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM