Szafa Z Grafiką, Czyli Jak Skutecznie Odmienić Wnętrze Domu - Superszafy.pl zdjęcie nr 2

Szafa z grafiką cyfrową to oryginalny sposób na niecodzienną aranżację pomieszczenia. Niezależnie od tego czy znajduje się w sypialni, przedpokoju czy salonie, bez wątpienia przykuje uwagę odwiedzających Cię gości i nie pozostanie bez echa. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób lubiących ekstrawagancję oraz dla tych, którzy szukają efektownego sposobu na metamorfozę wnętrza mieszkania.

Czym charakteryzują się szafy z grafiką?

Szafa z grafiką to nic innego jak szafa, na drzwiach których znajduje się element graficzny. Może to być rysunek, zdjęcie, tapeta lub dowolny inny wzór. Drzwi do szafy z grafiką wykonuje się w wersji uchylnej lub przesuwnej, co umożliwia pełną personalizację mebla. Są wykonywane na kilka sposobów – poprzez naniesienie grafiki na folię PCV i połączenie jej z przezroczystą szybą, poprzez nadruk grafiki bezpośrednio na płycie laminowanej, z której zostaną wykonane drzwi szafy lub poprzez druk na folii UV i późniejsze naklejenie jej na dowolną powierzchnię.

[Zobacz też: Drzwi przesuwne do szaf]

Jak dbać o szafę z grafiką na szkle?

Szafa z grafiką nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, aby zachwycać swoim wyglądem i zachować pierwotny wygląd na długo. Wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć front szafy wilgotną ściereczką i wypolerować go przy użyciu płynu do mycia szyb tak, jak w przypadku luster. Należy jednak unikać korzystania ze szczotek, szorstkich ścierek i mocnych środków chemicznych, ponieważ mogłyby one zarysować powierzchnię frontu szafy.

[Zobacz też: Szafy na wymiar]

Jaka grafika na szkle najlepiej sprawdzi się w Twoim domu?

Zarówno szafa przesuwna z grafiką, jak i szafa uchylna z grafiką są to meble cechujące się wysokimi możliwościami personalizacji. Na froncie szafy na wymiar może się bowiem znaleźć dowolna grafika, przez co decydując się na to rozwiązanie możemy wyrazić siebie, swój gust, pasje i styl. Może to być zdjęcie pupila, rysunek ulubionego miejsca na świecie, motyw florystyczny lub abstrakcyjna grafika. Wszystko zależy od naszego gustu i aranżacji danego wnętrza.

[Zobacz też: Aranżacja pokoju dziecięcego]

Szafa przesuwna z grafiką – o tym pamiętaj!

Szafa z grafiką na szkle to niezawodny sposób na szybką metamorfozę wnętrza. Aby jednak nie żałować podjętej decyzji, wybierając grafikę pamiętaj, że:

  • wybierając motyw zrezygnuj ze wzorów, które mogłyby kogoś urazić lub zawstydzić;
  • moda mija, a szafa wnękowa pozostanie z Tobą na długo;
  • zdjęcia i rysunki niskiej jakości będą wyglądać kiepsko w tak dużym formacie. Upewnij się, że mają odpowiednią rozdzielczość;
  • szafa z grafiką w dużym stopniu determinuje styl pomieszczenia. Pamiętaj o tym wybierając wzór.

Szafy do zabudowy z grafiką – gdzie najlepiej je umiejscowić?

Szafa z grafiką na szkle to świetny sposób na aranżację każdego pomieszczenia bez wyjątku. Wybierając odpowiedni motyw zdobniczy łatwo możemy odmienić przedpokój, sypialnię dziecka lub garderobę, nadając im iście fantazyjny charakter.

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM