Spiżarnia W Małej Kuchni — Jak Ją Zaprojektować? - Superszafy.pl zdjęcie nr 2

Kiedyś w piwnicach i osobnych komórkach, dziś doczekała się swojego specjalnego miejsca w kuchni. Mowa o spiżarni. Wiele osób zastanawia się nad wygospodarowaniem na nią miejsca w domu, jednak jak zabrać się za jej projektowanie? Czy szafa do spiżarni jest dobrym pomysłem? W poniższym artykule zajmiemy się tematem urządzania spiżarni w małej kuchni. Owocnej lektury!

Spiżarnię w kuchni — dlaczego jest przydatna?

Spiżarnia to miejsce, w którym przechowuje się żywność i jej zapasy. Bardzo często są to różnego typu kiszonki, powidła, zapasy mąki, cukru, ryżu i tym podobne. W spiżarni przechowywać można nie tylko samą żywność, ale również akcesoria i sprzęty kuchenne. Dzięki spiżarce produkty spożywcze i artykuły kuchenne można mieć pod ręką, a przy okazji nie zagracić samej kuchni. Dobry układ zabudowy spiżarni pozwala między innymi walczyć z marnowaniem żywności oraz utrzymać w pomieszczeniu ład i porządek. Szafa do spiżarni powinna spełniać te założenia.

Jak zaprojektować spiżarnię w małej kuchni?

Osobne pomieszczenie na spiżarnię to pewnego rodzaju luksus, na który można sobie pozwolić podczas budowy domu, na etapie jego projektu lub mieszkając na dużym metrażu. A co w przypadku małej kuchni? W małych pomieszczeniach zazwyczaj liczy się każdy centymetr powierzchni. Jakie rozwiązania sprawdzą się w spiżarni w kuchni o małym metrażu?

Chcąc mieć w swojej małej kuchni spiżarnię, warto rozważyć dedykowaną szafę do spiżarni. Jeżeli w naszej kuchni znajduje się wnęka, jest to idealne miejsce na zabudowę na wymiar.

Na początku warto ustalić, jakie produkty i przedmioty będziemy tam przechowywać. Przyda się też wizualizacja pomysłu, chociażby na odręcznym rysunku. Kolejnym etapem powinno być skorzystanie z wybranego konfiguratora szaf na wymiar. Możemy dzięki niemu zwizualizować nasze pomysły i upewnić się, że nasze pomysły będą funkcjonalne i sprawdzą się w naszej spiżarni.

Zobacz również

Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM