Przewodnik Po Szafach Przesuwnych Dla Twojej Sypialni zdjęcie nr 2

Szafy przesuwne coraz częściej goszczą w naszych domach nie tylko w wersji garderobianej, ale także salonowej, czy sypialnianej. Nic w tym dziwnego. Nowoczesne modele tworzone na wymiar pozwalają nie tylko dopasować szafę do konkretnych wymiarów danego wnętrza, ale także jego aranżacji.

Przygotowaliśmy dla przyszłych użytkowników kompleksowy przewodnik po szafach przesuwnych na ubrania, które świetnie odnajdą się w każdej sypialni. Zaprezentujemy w nim nie tylko dostępne warianty szaf pod względem kształtu, wymiarów i materiałów, ale także bogatej kolorystyki. Jesteśmy przekonani, że zebrane przez nas informację pozwolą dokonać właściwego wyboru szafy do sypialni przesuwnej.

Stylowe i funkcjonalne szafy do sypialni przesuwne — jak wybrać idealny model?

Nie ma wątpliwości co do tego, że szafy przesuwne to jeden z lepszych wyborów, jaki możemy dokonać w kontekście mebli do sypialni. Tego rodzaju meble (w szczególności te produkowane na wymiar) są idealnie dopasowane do możliwości przestrzennych naszego pomieszczenia, gwarantują odpowiednio dużo miejsca do przechowywania, a co najważniejsze ich wygląd możemy dopasować indywidualnie do stylistyki naszego pomieszczenia. Szafy do sypialni przesuwne mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę. Dzięki obecności systemu drzwi przesuwnych są w pełni funkcjonalne, a przy tym nie zabierają dodatkowej przestrzeni w pokoju sypialnianym. Idealnie sprawdzą się nawet w małych, ciasnych, lub wąskich sypialniach.

Szafa przesuwna — czyli jaka?

Zanim przejdziemy do omawiania konkretnych parametrów szafy przesuwnej, to najpierw dobrze jest poznać samo znaczenie słów “ szafa przesuwna”. Choć tego rodzaju szafy są bardzo popularne, szczególnie w nowoczesnych wnętrzach, to jednak nie każdy może wiedzieć, na czym dokładnie polega mechanizm takiej szafy.

Otóż szafa przesuwna, a właściwie szafa z drzwiami przesuwnymi to nic innego jak szafa do przechowywania ubrań lub innych akcesoriów, która zamiast klasycznie otwieranych drzwi posiada na swoim wyposażeniu drzwi przesuwne. Do szafy montowane są one na specjalnych wózkach, dzięki czemu otwieranie i zamykanie takiej szafy odbywa się płynnie i cicho.

Na co zwrócić uwagę wybierając szafę przesuwną do sypialni?

Nowoczesne szafy przesuwne do sypialni to modele dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Są idealnie dopasowane pod wymiar naszego pomieszczenia, jego aranżację oraz potrzeby użytkowe. I to właśnie na tych aspektach powinniśmy w dużej mierze skupić się przy wyborze przesuwnej szafy do sypialni.

Wymiary szafy przesuwnej do sypialni

Decydując się na zakup szafy przesuwnej czy to na wymiar, czy gotowego mebla, to w pierwszej kolejności powinniśmy dokładnie przyjrzeć się i zaplanować ilość dostępnego miejsca. Mowa tu oczywiście o zmierzeniu miejsca, w którym miałaby w przyszłości stanąć nasza nowa szafa.

[Sprawdź też: konfigurator szaf]

Choć szafa przesuwna nie wymaga dodatkowej przestrzeni na otwieranie drzwi, ponieważ te działają w oparciu o ruch przesuwny, to jednak dobrze, gdy półki w szafie i ogólny dostęp do jej wnętrza nie będzie ograniczony innymi meblami, w tym łóżkiem sypialnianym.

Szafy przesuwne do sypialni występują w standardowych długościach, w tym:

  • szafy przesuwne 120 cm
  • szafy przesuwne 150 cm
  • szafy przesuwne 200 cm
  • szafy przesuwne 250 cm.

U sprawdzonych producentów szaf przesuwnych na wymiar, jak chociażby firmy Super Szafy możemy dowolnie modyfikować długość, szerokość oraz wysokość zamawianych szaf. Producent wykona dla nas szafę dokładnie w takim wymiarze, jaki będziemy potrzebowali.

Materiały, z których wykonuje się szafy przesuwne

Oferta materiałów, z których produkuje się szafy na wymiar, jest dość bogata. Najbardziej cenione są oczywiście szafy drewniane. Ich zaletą jest niewątpliwie elegancki wygląd i długa żywotność. Takie modele mają jednak swoją cenę, która jest dość wysoka. Dlatego świetną alternatywą dla szaf drewnianych są modele wykonywane z płyty MDF lub płyty laminowanej z włókien drzewnych średniej gęstości.

Zobacz również

10.08.2023
Szafa na wymiar w kolorze naturalnego drewna — klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody

Wnętrza urządzone w stylu naturalnym i rustykalnym cieszą się stale rosnącą popularnością. Wśród kluczowych elementów takich aranżacji znajduje się szafa na wymiar w kolorze naturalnego drewna. To mebel, który nie tylko dodaje ciepła i charakteru pomieszczeniom, ale także stanowi niezawodną klasykę, zawsze modną i elegancką. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego szafa w kolorze drewna […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM