Naturalne Wnętrza - Styl Organiczny I Eko - Superszafy - Twój Wymiar Szaf zdjęcie nr 1

 

Styl naturalny we wnętrzach zagościł w 2020 roku i po dziś dzień ma się całkiem nieźle. Wielu z nas, urządzając swoje mieszkania, chętnie wybiera bowiem rozwiązania bliskie naturze, w tym m.in. naturalne materiały, neutralne barwy oraz meble i dodatki inspirowane przyrodą. Wszystko po to, aby wprowadzić w swoje cztery kąty nieco świeżości, bezpretensjonalności i swobody.

Jeśli i Tobie marzy się mieszkanie w stylu naturalnym koniecznie przeczytaj niniejszy artykuł. Znajdziesz w nim wskazówki jak stworzyć aranżację w stylu naturalnym i gdzie znaleźć w niej miejsce na pojemną i funkcjonalną szafę wnękową. Przyjemnej lektury!

Wnętrza naturalne – autentyczność i swoboda

Wielu ludzi na co dzień szuka wytchnienia w tym zautomatyzowanym i przesiąkniętym technologią świecie. To właśnie w odpowiedzi na te pragnienia wśród kanonów aranżacyjnych wykreował się nowy styl inspirowany przyrodą i wszystkim tym co bliskie Matce Naturze. Tak zwany styl naturalny na przestrzeni zaledwie kilku

miesięcy stał się jednym z najmodniejszych stylów wnętrzarskich i po dziś inspirację z niego czerpie wielu.

Czym charakteryzują się naturalne wnętrza?

Wnętrza naturalne charakteryzują się bogactwem naturalnych materiałów i surowców. Pierwsze skrzypce grają tu drewno, kamień i naturalne tekstylia. W mieszkaniach w stylu naturalnym znajdzie się miejsce na zielone rośliny w rattanowych donicach, odsłonięte belki pod sufitem i bawełniany dywanik. W naturalnych wnętrzach świetnie prezentują się również wiklinowe fotele i drewniane meble – słowem, wszystko co organiczne, naturalne i świeże.

Styl naturalny we wnętrzach – barwy inspirowane naturą

Urządzając mieszkanie w stylu naturalnym z jednej strony trzeba bazować na naturalnych materiałach i surowcach, a z drugiej skupić się na funkcjonalności wybieranych rozwiązań. Dobrym pomysłem będą tu na przykład szafy na wymiar w kolorach przyrody – brązie, soczystej zieleni, beżu lub ecru. Świetnie uzupełnią aranżację, a przy tym ułatwią zachowanie ładu i porządku w mieszkaniu.

Szafa z grafiką jako element aranżacji mieszkania w stylu naturalnym

Urządzając naturalne wnętrze warto również pomyśleć o szafie z grafiką na szkle. Wybierając odpowiedni motyw zdobniczy, np. zielony las, pole pszenicy lub górski potok, można w ciekawy sposób urozmaicić aranżację, a przy tym podkreślić jej bliski naturze charakter. Ponadto, dzięki szklanym frontom szafy pomieszczenie stanie się optycznie większe i jaśniejsze.

Drewniana szafa – obowiązkowy element domu w naturalnym stylu

Absolutnym must have każdego naturalnego wnętrza są drewniane meble. Pamiętaj o tym projektując szafę na wymiar i postaw na model z drewnianymi lub imitującymi drewno frontami. W ten prosty sposób skutecznie wprowadzisz do wnętrza wrażenie świeżości, autentyczności i bezpretensjonalności, a przy tym stworzysz wspaniałą bazę dla dalszych zabiegów aranżacyjnych.

Zobacz również

05.07.2022
Jak urządzić funkcjonalną pralnię w domu? Poznaj nasze rady!

Pralka to bez wątpienia obowiązkowy element wyposażenia każdego domu. Czy pralnia to również obowiązkowe pomieszczenie w każdym domu? I tak i nie… Bywa,  że ze względu na ograniczony metraż, pralnia w domu stanowi wyłącznie wydzielony kawałek przestrzeni w łazience, lub samo urządzenie zostaje umieszczone w kuchennej zabudowie. Jeśli jednak mieszkamy w domu dysponującym dość pokaźnym […]

Zobacz więcej
05.07.2022
Jakie fronty najłatwiej utrzymać w czystości? Podpowiadamy!

Urządzając swoją wymarzoną kuchnię, powinniśmy zadbać nie tylko o aspekty estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Na funkcjonalność kuchni wpływ ma fakt,  dotyczący utrzymania tego pomieszczenia w czystości, a w szczególności mebli kuchennych. Tutaj wystarczy postawić na dobrej jakości fronty, które łatwo i szybko wyczyścimy. Ich dodatkowym atutem będzie wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz przebarwienia powstające […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM