Na Co Zwrócić Uwagę Wybierając Szafę Do Małej Sypialni? - Superszafy.pl zdjęcie nr 2

 

Urządzanie małych pomieszczeń nie należy do najprostszych zadań. Jak tu bowiem na niewielkim metrażu pomieścić wszystkie niezbędne meble i sprzęty, a przy tym mieć pewność, że będą one funkcjonalne, a korzystanie z nich komfortowe?

Poniżej znajdziesz wskazówki jak urządzić ciasną sypialnię, czyli z reguły najmniejszy z pokojów wielu Polaków. Podpowiemy Ci jaką szafę do małej sypialni najlepiej wybrać tak, aby wykrzesać z niewielkiej przestrzeni tak dużo jak to możliwe. Przyjemnej lektury!

Szafa do małej sypialni, czyli co zrobić kiedy każdy centymetr jest na wagę złota

W małych pokojach, gdzie każdy centymetr sześcienny przestrzeni jest na wagę złota, nie można sobie pozwolić na meble, które są w pewien sposób niepraktyczne. Wręcz przeciwnie, trzeba wówczas skupić się na rozwiązaniach, które umożliwiają wykorzystanie w 100% potencjału wolnego miejsca. Przykładowo, decydując się na zaprojektowanie szafy na wymiar do sypialni zyskujemy możliwość funkcjonalnego zagospodarowania wolnej przestrzeni nawet jeśli jest ona nieustawna, ma nierówny kształt lub mieści się np. na poddaszu. Wybierając szafę na wymiar nie hamują nas takie ograniczenia jak w przypadku gotowych mebli, możemy swobodnie zaaranżować przestrzeń i zaprojektować idealną szafę do małej sypialni.

[Zobacz też: Aranżacja sypialni]

Szafa na wymiar do małej sypialni

Kwestią przemawiającą za zamówieniem szafy na wymiar do małej sypialni jest możliwość jej indywidualnego zaprojektowania zarówno z punktu widzenia wyglądu, jak i funkcjonalności.

Urządzając ciasną przestrzeń, w której musi stanąć wiele mebli (łóżko, półeczki nocne, niekiedy biurko) warto zdecydować się na montaż szafy na wymiar z drzwiami przesuwnymi., Rozwiązanie to zapewni wysoki komfort użytkowania mebla, a przy tym nie wymaga wiele wolnej przestrzeni w bezpośrednim sąsiedztwie szafy.

Szafa do małej sypialni skrojona na miarę Twoich potrzeb

Jeśli zastanawiasz się jaka szafa do małej sypialni jest najlepsza, postaw na szafę na wymiar. W ten sposób nie tylko wykorzystasz dostępne miejsce w 100%, lecz także zaprojektujesz wnętrze szafy zgodnie z własnymi potrzebami. Szeroki wybór systemów do szaf na wymiar obejmuje bowiem nie tylko półki i drążki, lecz także wiele specjalistycznych rozwiązań umożliwiających komfortowe przechowywanie odzieży, obuwia, akcesoriów odzieżowych, tekstyliów i AGD.

[Zobacz też: Drzwi do szaf przesuwne]

Jaka szafa do małej sypialni? – materiał i design

W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się jasne barwy, które optycznie powiększają i rozjaśniają przestrzeń.  Wybierając szafę do małej sypialni warto więc postawić na białe fronty lub takie w kolorze jasnego drewna. Dobrym pomysłem jest także zamówienie szafy na wymiar z lustrem na jednym lub kilku drzwiach szafy. W ten sposób można wprowadzić do wnętrza wrażenie głębi i światło. Równie skutecznie funkcję tę spełnią także meble z frontami ze szkła lakierowanego, lacobelem lub lacomatem.

 

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM