Modne Wnętrza — Poznaj Najnowsze Trendy Meblarskie zdjęcie nr 2

Mówi się, że moda w trendach wnętrzarskich zmienia się z roku na rok. Tym, co jednak pozostaje niezmienne to wciąż królujące zarówno w nowoczesnych, klasycznych, jak i skandynawskich wnętrzach meble na wymiar. Czy szafy w zabudowie to nadal jeden z najgorętszych trendów aranżacyjnych? Na jakie kolory warto postawić w 2023 roku? Jakie fronty wybrać — w połysku, czy macie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

Najnowsze trendy wnętrzarskie — co jest modne w 2023 roku?

Rok 2023 z pewnością przełamał wnętrzarską rutynę i zamiast tradycyjnych prostych kantów, zaowocował w obłe kształty. Niektórzy specjaliści z zakresu projektowania wnętrz uznają nawet, że są to swego rodzaju nawiązania do modernizmu, jednak w znacznie lżejszym i łagodniejszym wydaniu. Delikatne, zaokrąglone kształty dla wielu osób mogą być również nawiązaniem do przyrody — kojarzącej się z organicznymi kształtami. Niezależnie jednak od tego, co jest przyczyną takiej tendencji, to z pewnością jednym z najgorętszych hitów wśród najnowszych trendów wnętrzarskich są łagodne łuki, tworzące płynne przejście sufitu w ściany, czy maksymalne zminimalizowanie kątów prostych występujących zarówno na ścianach, jak i meblach.

[Sprawdź też: Konfigurator szaf na wymiar]

Czy meble na wymiar nadal są modne w 2023 roku?

Będąc przy temacie mebli, to warto w tym miejscu wspomnieć, że niezależnie od zmieniających się trendów nadal zarówno w dużych przestronnych pokojach, jak i ciasnych korytarzach królują meble na wymiar. Obecnie największym wyborem cieszą się szafy przesuwne z frontami w kolorach naturalnego drewna. Tego rodzaju meble nie tylko stanowią istotne nawiązanie do natury, ale przede wszystkim są w stanie wprowadzić odpowiedni klimat do każdego wnętrza — zarówno tego urządzonego w stylu nowoczesnym, klasycznym, jak i skandynawskim. Nie oznacza to jednak, że inne kolory nie wchodzą w grę. Zobaczmy zatem jakie barwy powinny obecnie dominować w naszych wnętrzach.

Modne meble na wymiar — najnowsze trendy kolorystyczne.

To, co jeszcze do niedawna uznano by za modowe faux pax, dziś stało się czymś oczywistym. Mowa tu oczywiście o najnowszych trendach wnętrzarskich, które łączą w sobie zupełnie dwa przeciwstawne trendy kolorystyczne — kolory stonowane z dynamicznymi. Takie połączenia dotyczą nie tylko samych podłóg czy ścian, ale także mebli. Mocną bazę właśnie tych wspomnianych elementów możemy delikatnie wyciszyć za pomocą stonowanych dodatków. Żywe barwy, jak jaskrawa zieleń, żółty, fiolet z domieszką różu, czy też sam róż możemy przełamać odcieniami minimalistycznej bieli, delikatnymi szarościami, czy jasnymi brązami.

Jakie fronty w meblach są modne w 2023 roku — mat czy błysk?

Wybierając meble na wymiar do swojego mieszkania, powinniśmy kierować się nie tylko aktualnie panującymi trendami, ale także własnym stylem. Nie każdy bowiem może sobie pozwolić na efektowne kolorowe fronty z ciekawą grafiką. Znaczna część osób gustuje jednak w znacznie łagodniejszych barwach, jak chociażby minimalistyczna biel, czerń i szarość. Przy tego rodzaju frontach możemy również wybrać powłokę — mat lub błysk, która dodatkowo uatrakcyjni wygląd takiej szafy czy to w zabudowie, czy wolnostojącej.

Wspomnieć musimy również o kolorach naturalnego drewna, wśród których niezmiennie od wielu lat królują szafy przesuwne w kolorze dębu, sosny, czy orzecha. Warto, a wręcz trzeba nawet wspomnieć o nieśmiertelnych już szafach z lustrem, które stanowią idealny element wyposażenia każdej sypialni, salonu, czy przedpokoju.

Trendy wnętrzarskie 2023 — podsumowanie

Choć za nami dopiero pierwszy kwartał nowego roku, to już teraz możemy śmiało powiedzieć, co jest modne, a czego lepiej unikać w swoich wnętrzach. W pierwszej kolejności musimy wziąć pod uwagę kolorystykę, która w tym roku obfituje zarówno w odcienie delikatne i stonowane, jak i żywe kolory. Jeśli chodzi o kształty, to tutaj powinniśmy zrezygnować z prostych kantów, na rzecz kształtów obłych. No i na końcu najważniejsze — meble. Tutaj niezmiennie od wielu lat królują meble na zamówienie, wśród których absolutnym must have jest duża, pojemna i wygodna w użytkowaniu szafa na wymiar.

Zobacz również

Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM