Minimalistyczne Wnętrze - Zadbaj O Ład I Harmonię W Domu - Superszafy.pl zdjęcie nr 2

Minimalistyczne wnętrza są wyrafinowane, eleganckie, funkcjonalne i stylowe. Choć niektórym kojarzą się z chłodem i próżnością, w rzeczywistości są esencją komfortu i harmonii.

Poniżej znajdziesz cztery praktyczne wskazówki jak urządzić nowoczesne, minimalistyczne mieszkanie. Przeczytaj i przekonaj się, że jest to prostsze niż myślisz! Wykorzystując odpowiednie meble i dodatki bez trudu osiągniesz spektakularny efekt i wprowadzisz ład i harmonię między swoje cztery ściany!

Nowoczesne, minimalistyczne wnętrza – less is more!

Cechą charakterystyczną minimalistycznych wnętrz jest wolna przestrzeń, ład i porządek. Nie ma tu miejsca na niepraktyczne bibeloty o wątpliwych walorach estetycznych. Im mniej tym lepiej – to nadrzędna zasada, którą należy kierować się urządzając mieszkanie w stylu minimalistycznym i w oparciu o nią należy dobierać meble i dodatki.

W minimalistycznych mieszkaniach świetnie sprawdzą się szafy na wymiar sięgające od podłogi po sam sufit. Zwłaszcza te pozbawione dodatkowych elementów, takich jak gałki, profile, frezowania, itp. podkreślą minimalistyczny charakter aranżacji i umożliwią schowanie nie tylko odzieży, lecz także sprzętu RTV, książek i innych przedmiotów generujących optyczny chaos.

[Zobacz też: Szafy pod skosami]

Spokój, harmonia i porządek, czyli jak urządzić minimalistyczne wnętrze mieszkania

W minimalistycznych wnętrzach nie ma miejsca na barwny chaos, a wręcz przeciwnie, pierwsze skrzypce gra tu biel, beż, czerń i grafit. Zamiast krzykliwych kolorów, meble, sprzęty i tekstylia występują tu w przygaszonych barwach. Spokój i harmonię wnętrza potęgują gładkie, monotonne, jednobarwne powierzchnie np. w postaci frontów szaf wnękowych. Z kolei wszystkie wtrącenia i barwne dodatki bez dwóch zdań muszą być dobrze przemyślane, a ich użycie uzasadnione.

[Zobacz też: Aranżacja poddasza]

Przede wszystkim funkcjonalność – warunek numer jeden w minimalistycznych mieszkaniach

Cechą charakterystyczną mieszkań w stylu minimalistycznym jest ich funkcjonalność i wysoki komfort użytkowania. Nie ma tu miejsca na finezyjne kształty, żłobienia, rzeźbione meble, itp. Meble w stylu minimalistycznym cechuje prostota, łatwość utrzymania w czystości i prosty, surowy wygląd. Efekt ten można uzyskać m.in. wybierając meble na wymiar. Maksymalnie wykorzystując wolną przestrzeń w mieszkaniu zyskamy wówczas sporo miejsca do przechowywania nie zatracając przy tym ducha minimalizmu.

[Zobacz też: Drzwi do szaf przesuwne]

Ponadczasowość minimalistycznych wnętrz

Minimalistyczne wnętrza nie znoszą kompromisów, dlatego nie mogą się tu znaleźć tanie i brzydkie przedmioty kiepskiej jakości. Biorąc pod uwagę, że w pomieszczeniach w stylu minimalistycznym jest niewiele mebli i dodatków, te, które się w nich znajdują powinny być z jak najwyższej półki. Naturalne surowce i materiały są bowiem gwarancją funkcjonalności i trwałości, a nowoczesne, praktyczne rozwiązania, takie jak zawiasy z cichym domykiem lub precyzyjnie skrojone fronty szaf na wymiar zapewniają wysoki komfort użytkowania przez lata.

 

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM