Jak Przechowywać Ubrania Zimowe? - Superszafy - Twój Wymiar Szaf zdjęcie nr 1

 

Kiedy na zewnątrz robi się coraz cieplej pora schować ciepłe ubrania do szafy. Tylko jak zrobić to tak, aby w dobrym stanie przetrwały do kolejnego sezonu?

Jeśli i Ciebie dotyczy powyższy problem koniecznie przeczytaj poniższy tekst. Znajdziesz w nim wiele praktycznych wskazówek jak prawidłowo przechowywać ubrania zimowe. Przyjemnej lektury!

Przestronna garderoba czy pojemna szafa?

Odzież zimowa przez znaczną część roku leży nieużywana w szafie. Teoretycznie nic złego nie powinno jej tam spotkać, często jednak bywa, że nieużywana nasiąka nieprzyjemnymi zapachami, gniecie się i po sezonie letnim już nie wygląda tak samo jak wcześniej.

Jeśli zastanawiasz się jak przechowywać ubrania zimowe tak, aby po wyjęciu z szafy wyglądały jak w chwili umieszczenia ich w niej wiedz, że najważniejsze o co musisz zadbać to odpowiednia przestrzeń do przechowywania. Bez dwóch zdań zapewni Ci ją przepastna szafa na wymiar sięgająca od podłogi po sam sufit. Warto o tym pamiętać już na etapie jej projektowania i uwzględnić w projekcie specjalne miejsce na odzież sezonową.

Jak przechowywać ubrania zimowe – grunt to dobre przygotowanie!

Nim ustalimy jak przechowywać ubrania zimowe pomówmy wpierw o odpowiednim zapleczu. Na wstępie warto wyposażyć się w worki próżniowe, pokrowce na płaszcze, zamykane pudełka i impregnat do obuwia.

Odzież zimową najlepiej przechowywać na najmniej dogodnych, z punktu widzenia komfortu użytkowania, półkach w szafie. Przestrzeń pod sufitem oraz tuż nad podłogą będzie idealna. W ten sposób miejsce, którego użytkowanie jest najwygodniejsze, pozostaje wolne dla rzeczy, z których korzystamy na co dzień.

Jak przechowywać płaszcze i kurtki zimowe?

Jak przechowywać płaszcze i kurtki? Otóż najlepiej składować je w pozycji wiszącej w specjalnych pokrowcach. Przed włożeniem do szafy należy upewnić się czy w kieszeniach nie zalegają paragony, chusteczki, bilety lub inne drobiazgi. Warto również przed umieszczeniem płaszcza lub kurtki w szafie oddać ją do pralni i naprawić ewentualne ubytki.

Jak przechowywać swetry, szale i czapki?

Jeśli zastanawiasz się jak przechowywać swetry i inne wełniane elementy garderoby w szafie wiedz, że najgorsze co możesz z nimi zrobić to wepchnąć je jeden po drugim do ciasnej szuflady. Tkaniny tego typu są bowiem podatne na zniszczenie przez mole odzieżowe, w związku z czym nie zaleca się ich upychania w nieprzewiewnych zakamarkach szafy. Zamiast tego znacznie lepiej ułożyć je luźno w ażurowych koszach.

Jak przechowywać buty zimowe?

Odpowiedź na pytanie jak przechowywać buty zimowe również jest prostsza niż myślisz. Wystarczy przed włożeniem ich do szafy odpowiednio je wysuszyć, wyczyścić i zaimpregnować oraz umieścić w kartonikach lub na specjalnych prawidłach stanowiących dobre zabezpieczenie przed zniekształceniami.

Zobacz również

05.07.2022
Jak urządzić funkcjonalną pralnię w domu? Poznaj nasze rady!

Pralka to bez wątpienia obowiązkowy element wyposażenia każdego domu. Czy pralnia to również obowiązkowe pomieszczenie w każdym domu? I tak i nie… Bywa,  że ze względu na ograniczony metraż, pralnia w domu stanowi wyłącznie wydzielony kawałek przestrzeni w łazience, lub samo urządzenie zostaje umieszczone w kuchennej zabudowie. Jeśli jednak mieszkamy w domu dysponującym dość pokaźnym […]

Zobacz więcej
05.07.2022
Jakie fronty najłatwiej utrzymać w czystości? Podpowiadamy!

Urządzając swoją wymarzoną kuchnię, powinniśmy zadbać nie tylko o aspekty estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Na funkcjonalność kuchni wpływ ma fakt,  dotyczący utrzymania tego pomieszczenia w czystości, a w szczególności mebli kuchennych. Tutaj wystarczy postawić na dobrej jakości fronty, które łatwo i szybko wyczyścimy. Ich dodatkowym atutem będzie wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz przebarwienia powstające […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM