Jak Przechowywać Buty W Szafie — Sprawdzone Pomysły zdjęcie nr 2

Buty to nieodłączny element każdej stylizacji — zarówno damskiej, jak i męskiej. W każdej domowej garderobie powinno znaleźć się ich co najmniej kilka par, tak by można było dopasować buty do konkretnej okazji, czy sezonu. Niezależnie jednak od tego, jak pokaźna jest nasza kolekcja butów, to ważne jest ich odpowiednie przechowywanie. Gdzie jest dla nich odpowiednie miejsce — w dużej i pojemnej szafie w garderobie, czy w małej szafce na buty w przedpokoju?

W tym wpisie podpowiadamy jak wygodnie i przede wszystkim z korzyścią dla naszych butów powinniśmy je przechowywać. Jakie rozwiązania będą odpowiednie — półki, a może specjalne kosze na buty?

Duża szafa na buty — dlaczego warto?

Trwałość obuwia czy to damskiego, czy męskiego zależy w znacznym stopniu od materiałów, z którego zostało wyprodukowane, a także sposobu wykonania. Mimo tego bardzo ważne jest również odpowiednie przechowywanie, które może znacząco wpłynąć na wytrzymałość naszych butów, a także wygląd. Jeśli chodzi o właściwe przechowywanie tej części garderoby, to w tym zadaniu najlepiej sprawdzi się duża i pojemna szafa na buty. Może to być osobna szafa przeznaczona stricte do przechowywania butów, lub wyznaczony segment w szafie na ubrania.

[Sprawdź też: Konfigurator szaf na wymiar]

Chcąc zwiększyć sobie komfort i wygodę przechowywania butów, możemy pokusić się zastosowanie dodatkowych rozwiązań w naszej szafie na buty, szafce, czy garderobie. Mowa tu nie tylko o wykorzystaniu praktycznych półek, rozmieszczonych w odpowiednich odległościach, ale także specjalnych koszach na buty, pudełkach, czy kartonach.

Jakie organizery ułatwiają przechowywanie butów w szafie?

Dedykowana strefa na buty w naszym domu to nie tylko wygoda i komfort ich przechowywania, ale także dbałość o higienę. Wybierając szafę na buty, lub wyznaczając dla nich konkretną strefę, możemy mieć pewność, że zawsze będą one na swoim miejscu — odpowiednio poukładane i zabezpieczone przed uszkodzeniem, czy zniszczeniem.

Sposobów na przechowywanie butów w szafie, czy szafce jest naprawdę wiele. Oto kilka według nas najciekawszych organizerów do szafy na buty ułatwiających ich przechowywanie:

Wysuwane półki na buty

Wysuwane półki na buty to absolutny must have w każdej domowej garderobie. Możemy na nich w sposób bardzo ciekawy i elegancki wyeksponować nasze buty jedne obok drugich, lub jeden rząd za drugim. Wszystko w zależności od wielkości danych półek. Wybierając półki do garderoby z funkcją wysuwania, mamy łatwiejszy dostęp do butów umieszczonych w głębi szafy.

Półki na buty ażurowe

Kolejną propozycją, która z pewnością zainteresuje spore grono osób, są ażurowe półki na buty. Tego rodzaju rozwiązanie powinniśmy jednak kontrolować pod względem wielkości i rodzaju ażuru. Na półkach z szerszymi przestrzeniami z pewnością nie powinniśmy przechowywać butów na szpilce — dostający się w szczelinę obcas, mógłby zostać uszkodzony.

Prawidła na buty i wypełniacze

Następnym proponowanym przez nas organizerem do szafy na buty są prawidła. Ten element wyposażenia szafy nie tylko umożliwia wygodne przechowywanie butów, ale co najważniejsze nie powoduje na ich powierzchni i wewnątrz odkształceń. Dla wzmocnienia efektu można także zastosować specjalne wypełniacze, które zadbają o odpowiednie wyprofilowanie butów, szczególnie tych eleganckich, wyjściowych.

Zobacz również

Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM