Jak Optycznie Powiększyć Wnętrze Za Pomocą Mebli? - Superszafy - Twój Wymiar Szaf zdjęcie nr 1

 

Małe pomieszczenia są zmorą wielu z nas. Nie tylko są ciasne i nieustawne, lecz także prezentują się kiepsko i optycznie przytłaczają. Na szczęście jest pewien sposób jak skutecznie poradzić sobie z tym problemem. A nawet kilka! Za pomocą paru sprawdzonych sztuczek można wizualnie poszerzyć przestrzeń tak, aby przebywanie w niej było przyjemniejsze. Przeczytaj artykuł i przekonaj się jak wprowadzić zmiany bez wyburzania ścian i innych wielkich remontów. Przyjemnej lektury!

Jak optycznie powiększyć pokój kolorami – biel, beż i ecru

Jednym z najskuteczniejszych sposobów jak optycznie powiększyć przestrzeń w pokoju za pomocą mebli jest zakup tych w jasnych kolorach. Biel, beż, écru, kość słoniowa i barwy pastelowe świetnie zdadzą egzamin. Dobrym wyborem jest również drewno w jasnych odcieniach, np. sosna lub klon. Jasne barwy wizualnie powiększają przestrzeń, nie zaburzając przy tym harmonii pomieszczenia. Przykładowo szafa na wymiar z białymi frontami pięknie wtopi się w otoczenie, będąc prawdziwą jego ozdobą. Jeśli jednak obawiasz się nudy zawsze możesz postawić na model z szprosami lub urozmaicić szafę decydując się na kilka estetycznie ze sobą spójnych materiałów o odmiennej fakturze.

Jak powiększyć mały pokój – lustrzane fronty i szkło lakierowane

Kolejnym popularnym sposobem na to jak optycznie powiększyć wnętrze jest zastosowanie zwierciadeł. Lustra nie tylko wizualnie powiększają przestrzeń, lecz także ją rozjaśniają, dzięki czemu przebywanie w pomieszczeniu jest przyjemniejsze. W dodatku, obok odgrywania roli elementu aranżacji wnętrz, lustra pełnią funkcje praktyczne, przez co nie może ich zabraknąć w Twoim domu.

Obok luster, dobrym pomysłem na to jak optycznie powiększyć pokój jest stosowanie jasnego szkła lakierowanego. Szafy na wymiar z takimi frontami tworzą we wnętrzach głębię i bez dwóch zdań sprzyjają wizualnym trikom mającym na celu optyczne powiększenie pomieszczenia.

Przeszklona garderoba? Dlaczego nie!

Kolejnym trikiem jak optycznie powiększyć pokój przy użyciu mebli jest budowa przeszklonej garderoby. Rozwiązanie to jest idealne w przypadku nowoczesnych wnętrz, zwłaszcza sypialni. Zamiast oddzielać garderobę od reszty pokoju za pomocą drewnianych, nieprzezroczystych drzwi, znacznie lepiej postawić na szkło przezroczyste, anisol lub szkło ryflowane, które dadzą spektakularny efekt wizualny, a przy tym optycznie powiększą wnętrze. W dodatku, promienie światła odbijając się w szybach rozjaśnią pomieszczenie nadając mu szyku, elegancji i dobrego smaku.

Pionowe linie, czyli jak optycznie powiększyć pokój za pomocą mebli

Świetnym patentem na to jak optycznie powiększyć pokój jest również zastosowanie pionowych linii. Przykładowo, wybierając szafę na wymiar z wąskimi drzwiami uchylnymi w jednolitym, gładkim kolorze można wizualnie wydłużyć pomieszczenie, sprawiając, że będzie się wydawało wyższe niż jest w rzeczywistości. Dobrym pomysłem jest również montaż wysokich, wąskich regałów sięgających od podłogi po sam sufit. Instalując je między kolejnymi segmentami szafy można nieco ją urozmaicić, nie tracąc przy tym efektu strzelistości.

Jak optycznie powiększyć mały pokój – lekkie konstrukcje i regały

Ostatnim z omawianych tutaj sposobów jak wizualnie powiększyć wnętrze za pomocą mebli jest zastosowanie przestrzennych konstrukcji w jasnych barwach. Optycznie lekkie, strzeliste regały w kolorze bieli bez wątpienia nadadzą wnętrzu lekkości i wdzięku, a przy tym sprawią, że pokój będzie wydawał się większy niż jest w rzeczywistości. Dobrym pomysłem jest również wybór mebli na wysokich nóżkach lub takich z widocznymi prześwitami. Meble sprawiające wrażenie jakby lewitujących nad podłogą tworzą dodatkową przestrzeń, dzięki czemu we wnętrzu pojawia się światło, a pokój staje się delikatniejszy, przestronniejszy i bardziej zgrabny.

Zobacz również

05.07.2022
Jak urządzić funkcjonalną pralnię w domu? Poznaj nasze rady!

Pralka to bez wątpienia obowiązkowy element wyposażenia każdego domu. Czy pralnia to również obowiązkowe pomieszczenie w każdym domu? I tak i nie… Bywa,  że ze względu na ograniczony metraż, pralnia w domu stanowi wyłącznie wydzielony kawałek przestrzeni w łazience, lub samo urządzenie zostaje umieszczone w kuchennej zabudowie. Jeśli jednak mieszkamy w domu dysponującym dość pokaźnym […]

Zobacz więcej
05.07.2022
Jakie fronty najłatwiej utrzymać w czystości? Podpowiadamy!

Urządzając swoją wymarzoną kuchnię, powinniśmy zadbać nie tylko o aspekty estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Na funkcjonalność kuchni wpływ ma fakt,  dotyczący utrzymania tego pomieszczenia w czystości, a w szczególności mebli kuchennych. Tutaj wystarczy postawić na dobrej jakości fronty, które łatwo i szybko wyczyścimy. Ich dodatkowym atutem będzie wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz przebarwienia powstające […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM