Idealna Szafa — Jak Ją Zaprojektować? - Superszafy.pl zdjęcie nr 2

Jakiego rodzaju szafę wybrać, aby cieszyć się jej funkcjonalnością i swobodnie pomieścić wszystkie nasze rzeczy? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które stoją przed wyborem szafy do domu. Czy korzystać z gotowych rozwiązań? Zdecydować się na szafę na wymiar? Jakie dodatki będą najlepsze we wnętrzu szafy? Nie ma jednej odpowiedzi na te pytania, ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna. Niemniej jednak, w poniższym artykule podpowiemy Wam, na co zwrócić uwagę podczas zakupu szafy, aby być w pełni zadowolonym ze swojego wyboru. Miłej lektury!

Idealna szafa, czyli jaka?

Idealna szafa to często synonim pojemnej szafy. Ten mebel powinien pomieścić wszystkie nasze rzeczy bez konieczności ich upychania na siłę. Idealna szafa to także taka, w której bez problemu odnajdziemy nasze rzeczy, kiedy będziemy ich potrzebować. Dotyczy to nie tylko osób, które są minimalistami i posiadają niewiele rzeczy, ale przede wszystkim tych, które mają sporo przedmiotów. Na co powinniśmy się skupić podczas poszukiwania naszej idealnej szafy do sypialni? Oczywiście na jej wnętrzu. A co szczególnie warto rozważyć, aby dana szafa na wymiar spełniała nasze oczekiwania, można podzielić na kilka punktów.

Doskonała szafa do sypialni — co chcemy w niej przechowywać?

Pierwszym krokiem do zaprojektowania idealnej szafy, która spełni nasze oczekiwania, jest odpowiedź na pytanie, co właściwie chcemy w niej przechowywać. Czy będą to głównie rzeczy wiszące na wieszakach? A może wolimy składać ubrania i układać je na półkach? Ile drobiazgów mamy, które będziemy chować w pudełkach lub w specjalnie przeznaczonych szufladach? Czy szafa do sypialni powinna pomieścić również odkurzacz i kilka innych przedmiotów domowych? Znając odpowiedzi na te pytania, jesteśmy w stanie określić, jakiego rodzaju przestrzeń będzie nam najbardziej potrzebna w naszej szafie. Czy powinny w niej dominować półki, czy też drążki wraz z dużą ilością szuflad?

Szafa na wymiar — dwie strefy przechowywania

Jak już wspominaliśmy na samym początku, idealna szafa to ta, w której bez problemu da się znaleźć wszystkie schowane w niej rzeczy. Jak wiadomo, nie zawsze używamy wszystkich ubrań, dlatego warto swoją szafę podzielić na dwie strefy. Pierwsza z nich powinna być łatwo dostępna, a przypisane do niej rzeczy to te, które używamy na co dzień.

Druga strefa to ta nieco trudniej dostępna. Zazwyczaj są to górne półki szafy oraz, jeśli nasza szafa do sypialni jest głęboka, tył szafy. W miejscach tych warto schować rzeczy, po które sięgamy sporadycznie. Taki podział pozwoli całkowicie zapełnić szafę, unikając poczucia chaosu i niemożności szybkiego odnalezienia potrzebnych nam rzeczy.

Organizacja pojemnej szafy

Już na etapie projektowania, bardzo ważnym elementem jest dobra organizacja naszej szafy na wymiar. Pozwoli to na wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni i uzyskania tym samym pojemnej przestrzeni.

Mając już listę rzeczy, które chcemy przechowywać w naszej szafie, które podzieliliśmy na dwie strefy, czas przejść do organizacji przestrzeni na nie przeznaczonych. Pomocnym narzędziem będzie tutaj konfigurator szaf na wymiar. Z jego pomocą bez problemu zwizualizujesz sobie szafę o potrzebnych wymiarach i dobierzesz odpowiednie dodatki do szafy, które będą pomocne w organizacji miejsca.

Zobacz również

Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM