Duża Szafa W Salonie - Czy To Rozwiązanie Się Sprawdza? - Superszafy zdjęcie nr 2

Salon to najbardziej reprezentacyjne miejsce w domu. To tutaj przyjmujemy odwiedzających nas gości, spędzamy wolny czas w gronie najbliższych i się relaksujemy. Czy jednak w salonie może znaleźć się dodatkowe miejsce na przechowywanie różnego rodzaju rzeczy? Oczywiście, że tak! Wystarczy ustawić w nim dobrze wykonaną i dopasowaną do pozostałej części aranżacji szafę na wymiar. 

Duża szafa w salonie — czy warto w nią zainwestować?

Użytkownicy mieszkań o małym metrażu wiedzą, jak trudne jest wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów codziennego użytku. To zadanie okazuje się szczególnie wymagające, jeśli w sypialni, lub przedpokoju nie ma miejsca na usytuowanie dużej i pojemnej szafy na wymiar. Wówczas tradycyjne i mało praktyczne meblościanki w salonie można zamienić na dużą, pojemną i funkcjonalną szafę.

Wybierając szafy na wymiar do salonu można mieć pewność, że ich wielkość, kształt oraz  wyposażenie będzie idealnie dopasowane do potrzeb użytkowych domowników, oraz możliwości przestrzennych pomieszczenia. Co więcej, decydując się na szafę produkowaną na wymiar mamy możliwość jej indywidualnego zaprojektowania od samych podstaw. Dzięki temu będzie ona idealnie odpowiadała na nasze potrzeby i perfekcyjnie współgrała z pozostałą częścią aranżacji.

[Zobacz też: Drzwi do szaf przesuwne]

Szafa na wymiar do salonu — najważniejsze zalety

Szafy na wymiar to meble produkowane pod konkretne potrzeby użytkowników. Wiąże się to z licznymi zaletami, jak chociażby:

Odpowiednia ilość miejsca do przechowywania

Żaden mebel, nawet tradycyjna meblościanka wyposażona w dużą liczbę szafek nie jest w stanie zagwarantować nam takiej ogromnej powierzchni do przechowywania, jak duża i pojemna szafa. Co więcej, możliwość indywidualnego zaprojektowania wnętrza takiego mebla, pozwala nam dopasować dokładnie taką ilość półek, szuflad, czy drążków jaką potrzebujemy. Szafa do salonu to rozwiązanie, które z pewnością sprawdzi się w  małych mieszkaniach, gdzie brakuje dodatkowego miejsca na przechowywanie ubrań domowników, akcesoriów, czy rodzinnych pamiątek.

[Zobacz też: Aranżacja przedpokoju]

Wszystko na swoim miejscu

Szafa w salonie to rozwiązanie, które sprzyja również sytuacji, kiedy chcemy mieć wszystko w jednym miejscu. Szczególnie dobrze sprawdza się to w mieszkaniach z pokojami przechodzonymi, w których trzeba przejść przez kolejne pomieszczenia, by dotrzeć do potrzebnych rzeczy. Szafa gwarantuje ten komfort, że wszystko, co niezbędne i ważne pomieści w jednym miejscu.

Praktyczny schowek

Szafa może być także doskonałą kryjówką dla rzeczy, lub przedmiotów, których na co dzień nie chcemy eksponować. Mogą to być zarówno rzeczy osobiste mieszkańców, jak i mało estetyczne sprzęty gospodarstwa domowego. Duża szafa w salonie z powodzeniem pomieści suszarkę na ubrania, deskę do prasowania, czy żelazko.

 

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM