Drzwi Przesuwne W Stylu Loftowym - Hit Czy Kicz? - Superszafy.pl zdjęcie nr 1

Styl loftowy to jeden z najmodniejszych stylów aranżacyjnych ostatnich lat, cieszący się dużą popularnością zarówno wśród właścicieli obszernych loftów, jak i wśród posiadaczy małych mieszkań w blokach. Wrażenie przestronności, duża ilość światła i niepowtarzalny urok pomieszczeń loftowych nie może się bowiem nie podobać.

Jednym ze stałych elementów aranżacji w stylu loftowym są przeszklone ścianki i drzwi z charakterystycznymi szprosami. To właśnie one nadają pomieszczeniom zadziorności i loftowego klimatu, a z drugiej strony wprowadzają harmonię i ład do wnętrza. Sprawdź dlaczego nie może się bez nich obyć żadna aranżacja w stylu loftowym!

Drzwi przesuwne w stylu loftowym – co to takiego?

Ściana z zamontowanymi drzwiami przesuwnymi to alternatywa dla tradycyjnych ścian działowych, wprowadzająca wiele światła i przestronności do wnętrz. Drzwi przesuwne mogą być wykorzystywane jako element działowy, np. w obszernych pomieszczeniach pełniących zarazem funkcję salonu, jadalni i kuchni lub oddzielać garderobę od sypialni. Obok funkcji praktycznej, same w sobie są również niepowtarzalną ozdobą i skutecznie urozmaicają wygląd i klimat loftowych wnętrz.

Ścianki, drzwi, a może coś jeszcze?

Decydując się na loftowe przeszklenia zasadniczo mamy do wyboru cztery warianty, a mianowicie:

  • drzwi w stylu loftowym w wersji pojedynczej i podwójnej – montowane na szynie, idealne do niedużych mieszkań, w których każdy metr kwadratowy ma znaczenie;
  • drzwi uchylne jedno- i dwuskrzydłowe – oryginalne rozwiązanie będące dobrą bazą dla aranżacji w stylu industrialnym z nutkami stylu francuskiego;
  • szklane drzwi przejściowe w ościeżnicach – dobre rozwiązanie do biur i innych obiektów użyteczności publicznej;
  • stałe witryny szklane – mogą występować samodzielnie jako separatory między pomieszczeniami lub strefami w obszernych pokojach, jak również uzupełniać wyżej opisane przeszklenia loftowe.

Drzwi w stylu industrialnym – wpuść światło do wnętrza!

Zarówno ścianki, jak i drzwi w stylu loftowym to sprawdzony sposób na optyczne powiększenie pomieszczeń oraz wpuszczenie do nich światła dziennego. To niezawodne rozwiązanie dla osób lubiących ekstrawagancję i niekonwencjonalne rozwiązania. Montując ściany i drzwi loftowe w mieszkaniu można zarazem rozdzielić pomieszczenia, jak i je łączyć, otrzymując w efekcie spójną aranżację o dużej funkcjonalności.

Drzwi w stylu loftowym – jeden styl, dwa oblicza

Drzwi w stylu loftowym z szprosami w znacznym stopniu determinują charakter wnętrza, co nie oznacza jednak, że w oparciu o nie może powstać tylko jeden rodzaj aranżacji. Wręcz przeciwnie, loftowe przeszklenia, w zależności od dodatków, mogą dobrze wyglądać zarówno w towarzystwie betonowych ścian i odsłoniętych części muru w wersji minimalistycznej, jak i w wersji romantycznej, w zestawieniu z wysublimowaną sztukaterią, kryształowymi żyrandolami i welurowymi meblami.

Zobacz również

05.07.2022
Jak urządzić funkcjonalną pralnię w domu? Poznaj nasze rady!

Pralka to bez wątpienia obowiązkowy element wyposażenia każdego domu. Czy pralnia to również obowiązkowe pomieszczenie w każdym domu? I tak i nie… Bywa,  że ze względu na ograniczony metraż, pralnia w domu stanowi wyłącznie wydzielony kawałek przestrzeni w łazience, lub samo urządzenie zostaje umieszczone w kuchennej zabudowie. Jeśli jednak mieszkamy w domu dysponującym dość pokaźnym […]

Zobacz więcej
05.07.2022
Jakie fronty najłatwiej utrzymać w czystości? Podpowiadamy!

Urządzając swoją wymarzoną kuchnię, powinniśmy zadbać nie tylko o aspekty estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Na funkcjonalność kuchni wpływ ma fakt,  dotyczący utrzymania tego pomieszczenia w czystości, a w szczególności mebli kuchennych. Tutaj wystarczy postawić na dobrej jakości fronty, które łatwo i szybko wyczyścimy. Ich dodatkowym atutem będzie wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz przebarwienia powstające […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM