Drzwi Przesuwne W Stylu Loftowym - Hit Czy Kicz? - Superszafy.pl zdjęcie nr 1

Styl loftowy to jeden z najmodniejszych stylów aranżacyjnych ostatnich lat, cieszący się dużą popularnością zarówno wśród właścicieli obszernych loftów, jak i wśród posiadaczy małych mieszkań w blokach. Wrażenie przestronności, duża ilość światła i niepowtarzalny urok pomieszczeń loftowych nie może się bowiem nie podobać.

Jednym ze stałych elementów aranżacji w stylu loftowym są przeszklone ścianki i drzwi z charakterystycznymi szprosami. To właśnie one nadają pomieszczeniom zadziorności i loftowego klimatu, a z drugiej strony wprowadzają harmonię i ład do wnętrza. Sprawdź dlaczego nie może się bez nich obyć żadna aranżacja w stylu loftowym!

Drzwi przesuwne w stylu loftowym – co to takiego?

Ściana z zamontowanymi drzwiami przesuwnymi to alternatywa dla tradycyjnych ścian działowych, wprowadzająca wiele światła i przestronności do wnętrz. Drzwi przesuwne mogą być wykorzystywane jako element działowy, np. w obszernych pomieszczeniach pełniących zarazem funkcję salonu, jadalni i kuchni lub oddzielać garderobę od sypialni. Obok funkcji praktycznej, same w sobie są również niepowtarzalną ozdobą i skutecznie urozmaicają wygląd i klimat loftowych wnętrz.

[Zobacz też: Szafy na wymiar]

Ścianki, drzwi, a może coś jeszcze?

Decydując się na loftowe przeszklenia zasadniczo mamy do wyboru cztery warianty, a mianowicie:

  • drzwi w stylu loftowym w wersji pojedynczej i podwójnej – montowane na szynie, idealne do niedużych mieszkań, w których każdy metr kwadratowy ma znaczenie;
  • drzwi uchylne jedno- i dwuskrzydłowe – oryginalne rozwiązanie będące dobrą bazą dla aranżacji w stylu industrialnym z nutkami stylu francuskiego;
  • szklane drzwi przejściowe w ościeżnicach – dobre rozwiązanie do biur i innych obiektów użyteczności publicznej;
  • stałe witryny szklane – mogą występować samodzielnie jako separatory między pomieszczeniami lub strefami w obszernych pokojach, jak również uzupełniać wyżej opisane przeszklenia loftowe.

Drzwi w stylu industrialnym – wpuść światło do wnętrza!

Zarówno ścianki, jak i drzwi w stylu loftowym to sprawdzony sposób na optyczne powiększenie pomieszczeń oraz wpuszczenie do nich światła dziennego. To niezawodne rozwiązanie dla osób lubiących ekstrawagancję i niekonwencjonalne rozwiązania. Montując ściany i drzwi loftowe w mieszkaniu można zarazem rozdzielić pomieszczenia, jak i je łączyć, otrzymując w efekcie spójną aranżację o dużej funkcjonalności.

[Zobacz też: Drzwi przesuwne do garderoby]

Drzwi w stylu loftowym – jeden styl, dwa oblicza

Drzwi w stylu loftowym z szprosami w znacznym stopniu determinują charakter wnętrza, co nie oznacza jednak, że w oparciu o nie może powstać tylko jeden rodzaj aranżacji. Wręcz przeciwnie, loftowe przeszklenia, w zależności od dodatków, mogą dobrze wyglądać zarówno w towarzystwie betonowych ścian i odsłoniętych części muru w wersji minimalistycznej, jak i w wersji romantycznej, w zestawieniu z wysublimowaną sztukaterią, kryształowymi żyrandolami i welurowymi meblami.

Zobacz również

12.12.2022
Szafy na wymiar do pomieszczenia gospodarczego

Pomieszczenie gospodarcze to jedno z ważniejszych wnętrz w każdym domu czy mieszkaniu. Najczęściej służy do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. W zależności od wielkości może też pełnić funkcję pralni czy suszarni. Aby jednak było funkcjonalne, musi być właściwie zaaranżowane. Dobrym wyborem do trudno ustawych pomieszczeń gospodarczych są meble na wymiar. Wybierając szafy na wymiar do pomieszczenia […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM