Dla Niej I Dla Niego - Jak Urządzić Szafę Dla Dwóch Osób? - Superszafy.pl zdjęcie nr 2

 

Urządzenie szafy na wymiar dla dwóch osób może być prawdziwym wyzwaniem. Podejmując się tego zadania często pojawia się szereg pytań i wątpliwości, na które trudno znaleźć odpowiedź. Bo jak tu podzielić wnętrze szafy tak, żeby każdy był zadowolony? Czy obie części powinny być sobie równe czy też ktoś potrzebuje więcej miejsca? I jak wyposażyć wnętrze szafy na wymiar, aby dobrze spełniała swoją funkcję? Umieścić w niej półki, drążki na wieszaki czy inne, specjalistyczne rozwiązania?

Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w poniższym tekście. Przeczytaj i dowiedz się jak urządzić szafę dla dwojga tak, aby była funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu. Przyjemnej lektury!

Nim rozpoczniesz projektowanie szafy na wymiar…

Projektowanie szafy na wymiar to zarówno bardzo angażujące, jak i wyjątkowo przyjemne zadanie. W odróżnieniu od gotowych szaf z katalogu, w przypadku szaf na wymiar możemy bowiem stworzyć mebel, który w 100% będzie odpowiadał naszym potrzebom. Nim jednak włączymy kreator szaf warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań:

  • w jakim pomieszczeniu stanie szafa wnękowa? – projektując szafę na wymiar trzeba uwzględnić charakter pomieszczenia, w którym będzie się ona znajdować oraz ilość dostępnego miejsca. Te informacje są niezbędne np. przy wyborze systemu drzwiowego szafy.
  • jak powinna wyglądać szafa? – szafa wnękowa, zwłaszcza taka dla dwóch osób, to duży mebel, który będziecie oglądać co najmniej przez kilka najbliższych lat. Warto zadbać, aby była atrakcyjna wizualnie i  miała gustowny kolor. Dobrym pomysłem jest również montaż lustra na jednym z frontów szafy.
  • ile miejsca możecie wygospodarować na szafę? – im więcej, tym lepiej!

[Zobacz też: Drzwi przesuwne do szaf]

Podział szafy wnękowej na strefy – czy warto?

Wiele osób projektując szafę dla dwóch osób rzeczowo określa, która część szafy jest zarezerwowana dla jednej osoby, a która dla drugiej. Choć może się to wydawać nieco sztuczne, w praktyce jest to wyjątkowo funkcjonalne rozwiązanie umożliwiające komfortowe korzystanie z szafy bez nieustannego wchodzenia sobie w drogę. Ponadto, odmienne preferencje w sposobie przechowywania odzieży czy też różnice wzrostu użytkowników szafy mogą być źródłem niedogodności dla jednej lub obu stron. Aby temu przeciwdziałać znacznie lepiej podzielić szafę na strefy.

Szafa dla dwóch osób – co powinno się w niej znaleźć?

Urządzając wnętrze szafy dla dwojga warto się na chwilę rozdzielić i osobiście popracować nad projektem własnej strony. Projektując wnętrze szafy na wymiar należy uwzględnić swój wzrost tak, aby można było komfortowo z niej korzystać, a także swoje osobiste potrzeby. Warto wygospodarować w szafie miejsce na odzież wiszącą długą, krótką, sezonową, rzeczy codzienne i akcesoria hobbystyczne. Ponadto, warto przemyśleć czy specjalistyczne rozwiązania typu szuflada na biżuterię lub wieszak na krawaty są nam potrzebne i ewentualnie dla nich również przeznaczyć miejsce w szafie.

[Zobacz też: Szafy na wymiar]

Szafa dla dwojga – nie tylko na ubrania

Projektując szafę dla dwóch osób warto również zastanowić się nad wydzieleniem w niej przestrzeni wspólnej, w której można by trzymać np. domowe tekstylia, odkurzacz lub deskę do prasowania.

Jak zaprojektować szafę dla dwóch osób – najczęstsze błędy

Podczas projektowania szafy dla dwóch osób można natrafić na kilka min. Aby uniknąć błędów pamiętajmy, że:

  • istotna jest nie tylko liczba półek, wieszaków i szuflad – liczą się również ich wymiary! Jedynie projektując wystarczająco dużą szafę możemy pomieścić bardziej obszerne części garderoby, np. długie suknie wieczorowe czy torbę podróżną.
  • zbyt głębokie półki sprawiają, że przestrzeń za ubraniami nie jest wykorzystana, a zbyt płytkie, że odzież nie mieści się w szafie i się gniecie.
  • zbyt wysokie półki sprawiają, że traci się przestrzeń nad ubraniami.
  • zamiast paru bardzo głębokich szuflad na bieliznę lepiej zamontować kilka płytszych i osobno trzymać w nich każdy z rodzajów bielizny. W ten sposób znacznie łatwiej zachować ład i porządek wśród ubrań.

[Zobacz też: Aranżacja garderoby]

 

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM