Przytulna sypialnia zapraszająca swoim ciepłem do wypoczynku jest marzeniem każdego. Na szczęściej efekt ten nie jest trudny do osiągnięcia. Wystarczy na etapie urządzania mieszkania przestrzegać kilku prostych zasad, aby zaaranżować przyjazną, ciepłą i sprzyjającą relaksowi sypialnię.

Poniżej znajdziesz cztery praktyczne wskazówki jak urządzić sypialnię tak, aby powrót do niej po całym dniu pracy był istnym spełnieniem marzeń. Przyjemnej lektury!

Jak urządzić sypialnię? Zadbaj o wygodne łóżko!

Urządzając sypialnię w pierwszej kolejności należy zadbać o wygodne łóżko. To właśnie od niego zależy jakość naszego snu i regeneracji i to ono ma największy wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego też zadbajmy, aby było ono odpowiednio szerokie, a materac zapewniał odpowiednie oparcie dla kręgosłupa. Ponadto, warto wybrać model, który również swoim wyglądem będzie zachęcał do odpoczynku, a jego design będzie estetycznie spójny z resztą mebli w pomieszczeniu.

Aranżacja sypialni – wygoda i komfort użytkowania wnętrza

Jeśli zastanawiasz się jak urządzić sypialnię wiedz, że znaczenie ma nie tylko dobór poszczególnych elementów, lecz również ich wzajemne położenie. Meble nie powinny ze sobą kolidować, a dostęp do każdego z nich nie powinien być niczym ograniczony. To duże wyzwanie zwłaszcza w małych sypialniach, gdzie trudno jest upchnąć wszystkie niezbędne meble i sprzęty, nie mówiąc nawet o komfortowym ich użytkowaniu. Na szczęście jest na to pewien sprawdzony sposób, a mianowicie meble na wymiar. Decydując się na to rozwiązanie można nie tylko maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, lecz również dostosować meble do własnych potrzeb i preferencji. Przykładowo, projektując szafę na wymiar z drzwiami przesuwnymi zyskujemy możliwość praktycznego wykorzystania nieustawnej wnęki w sypialni, a przy tym mamy pewność, że otwieranie szafy będzie możliwe nawet jeśli w jej bliskim sąsiedztwie będą się znajdować inne meble.

Ciepło i nastrojowość w sypialni – jak osiągnąć odpowiedni  klimat?

Aranżację sypialni pięknie dopełniają naturalne meble i dodatki. Drewniane łóżko, szafa na wymiar z drewnianymi drzwiami, grube, bawełniane zasłony i lustro w pięknej ramie bez wątpienia wprowadzą do pomieszczenia odpowiedni klimat, a przy tym nie umniejszą funkcjonalności pomieszczenia.

Zadbaj o odpowiednią kolorystykę sypialni

Projektując aranżację sypialni warto również zadbać o odpowiednią kolorystykę. Sypialnia to miejsce relaksu, wyciszenia i regeneracji, zatem nie warto decydować się na mocne barwy takie jak czerwień, żółć czy fiolet. Znacznie lepiej postawić na łagodniejsze barwy, np. biel, szarość, beż, ecru i kolory ziemi. W dodatku decydując się na jasne, łagodne kolory można wprowadzić do wnętrza wrażenie lekkości, subtelności i ładu. Postępując w ten sposób można łatwo osiągnąć zamierzony efekt i urządzić sypialnię charakteryzującą się wizualnym porządkiem i spokojem.

Zobacz również

05.07.2022
Jak urządzić funkcjonalną pralnię w domu? Poznaj nasze rady!

Pralka to bez wątpienia obowiązkowy element wyposażenia każdego domu. Czy pralnia to również obowiązkowe pomieszczenie w każdym domu? I tak i nie… Bywa,  że ze względu na ograniczony metraż, pralnia w domu stanowi wyłącznie wydzielony kawałek przestrzeni w łazience, lub samo urządzenie zostaje umieszczone w kuchennej zabudowie. Jeśli jednak mieszkamy w domu dysponującym dość pokaźnym […]

Zobacz więcej
05.07.2022
Jakie fronty najłatwiej utrzymać w czystości? Podpowiadamy!

Urządzając swoją wymarzoną kuchnię, powinniśmy zadbać nie tylko o aspekty estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Na funkcjonalność kuchni wpływ ma fakt,  dotyczący utrzymania tego pomieszczenia w czystości, a w szczególności mebli kuchennych. Tutaj wystarczy postawić na dobrej jakości fronty, które łatwo i szybko wyczyścimy. Ich dodatkowym atutem będzie wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz przebarwienia powstające […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM