Szafy Z Siedziskiem — Wygodne Rozwiązanie Dla Twojej Przestrzeni zdjęcie nr 2

Ubieranie i szykowanie się do wyjścia z domu, to prawdziwe utrapienie dla wielu osób. Szczególnie ubieranie butów może być problematyczne. Na stojąco — raczej mało wygodnie, z kolei kucając, jest łatwiej, ale co z osobami starszymi, które ze względu na pewne ograniczenia nie są w stanie przyjąć takiej pozycji? Z rozwiązaniem przychodzą szafy z siedziskiem. To uniwersalny zestaw mebli obejmujący zarówno dużą i pojemną szafę na ubrania, jak i wygodne siedzisko tapicerowane. Dlaczego wybór szafy z siedziskiem powinien nas zainteresować? O tym przeczytasz w naszym dzisiejszym wpisie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

Szafy z siedziskiem — funkcjonalność, której potrzebujesz w swoim domu

Szafy z siedziskiem to nie tylko modne, ale przede wszystkim praktyczne rozwiązanie do każdego domu, czy mieszkania. Choć połączenie to znane było już w od dawna, to obecnie ponownie wraca do łask, a to za sprawą nowoczesnych zestawów mebli, obejmujących zarówno dużą i pojemną szafę, jak i eleganckie tapicerowane siedzisko.

Szafa do przedpokoju z siedziskiem, choć dla wielu osób może wydawać się dość awangardowym rozwiązaniem na miarę współczesnych mieszkań, to z powodzeniem sprawdzi się również w minimalistycznym stylu skandynawskim, gustownym stylu glamour, czy wnętrzu urządzonym w sielskim stylu prowansalskim. Poza modnym stylem szafy z siedziskiem na wymiar oferują na tyle komfortowe warunki użytkowe, że każda czytająca ten poradnik osoba, powinna rozważyć tego rodzaju rozwiązanie w swoim domu.

Szafy na wymiar z siedziskiem tapicerowanym — jak zaprojektować taki mebel?

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na szafy z siedziskiem do przedpokoju, czy do garderoby, to w wielu przypadkach mamy możliwość indywidualnego zaprojektowania takiego mebla. Wykorzystując specjalnie do tego stworzony konfigurator szaf na wymiar, możemy sami zdecydować nie tylko o wymiarach szafy, ale także ilości półek, szuflad, drążków, czy też innym, dodatkowym wyposażeniu. Takim dodatkowym wyposażeniem może być np. zastosowanie wewnętrznego podświetlenia LED, co nie tylko zwiększy komfort i wygodę użytkowania szafy, ale także jej atrakcyjność pod względem estetycznym.

Jeśli chodzi zaś o siedzisko w szafie na wymiar, to tutaj możemy zdecydować np. o sposobie wykonania takiego siedziska, a dokładniej materiałach obiciowych, czy kolorystyce. Szafa z siedziskiem tapicerowanym może być wykonana w sposób minimalistyczny, bez zbędnych zdobień i w stonowanej kolorystyce, lub można też pójść w nieco odważniejsze rozwiązania i postawić na intensywne barwy, czy zastosowanie zdobień w postaci pikowań.

Szafa z siedziskiem do przedpokoju i garderoby — ergonomia i wygoda użytkowania

Nowoczesna szafa z siedziskiem do przedpokoju czy garderoby to doskonałe rozwiązanie pod względem użytkowym, ale także ergonomicznym. Połączenie dwóch funkcji — przechowywania i siedziska — w jednym meblu daje niesamowity komfort użytkowania. Wybierając szafę z siedziskiem i systemem drzwi przesuwnych, mamy możliwość ustawienia jej w wąskim i ciasnym przedpokoju. Dobrze dobrana stylistyka szafy, np. z wykorzystaniem lustra na froncie pomoże zwiększyć wrażenie przestronności w takim pomieszczeniu.

Mając szafę z siedziskiem w zabudowie, możemy wygodnie przygotować się do wyjścia bez konieczności stania, czy kucania (w przypadku zakładania butów). Właśnie ten ostatni aspekt jest bardzo ważny nie tylko w kontekście dzieci, ale także osób starszych, które mają problemy z wykonywaniem niektórych czynności. Wygodna szafa z siedziskiem tapicerowanym będzie doskonałym rozwiązaniem właśnie pod względem użytkowym. Siedzisko w formie ławki pozwala przyjąć wygodną, siedzącą pozycję, a w razie potrzeby można także położyć na nim torebkę, czy inną część garderoby.

Zobacz również

10.08.2023
Szafa na wymiar w kolorze naturalnego drewna — klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody

Wnętrza urządzone w stylu naturalnym i rustykalnym cieszą się stale rosnącą popularnością. Wśród kluczowych elementów takich aranżacji znajduje się szafa na wymiar w kolorze naturalnego drewna. To mebel, który nie tylko dodaje ciepła i charakteru pomieszczeniom, ale także stanowi niezawodną klasykę, zawsze modną i elegancką. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego szafa w kolorze drewna […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM