Rodzaje Wieszaków Na Ubrania I Ich Rola W Szafie - Superszafy.pl zdjęcie nr 2

Odpowiedni wybór wieszaków na ubrania to nie tylko kwestia estetyki, lecz przede wszystkim jeden z podstawowych zabiegów mających na celu utrzymanie ubrań w odpowiedniej kondycji. Zbyt wąski, zbyt płaski lub wykonany z niewłaściwego materiału wieszak na ubrania może bowiem powodować odkształcenia ubrań, w wyniku czego stracą swoją świetność i nienaganny wygląd.

Poniżej znajdziesz wiele cennych informacji na temat wieszaków na ubrania. Przeczytaj, a dowiesz się po jakie wieszaki warto sięgać, a z których lepiej zrezygnować. Przyjemnej lektury!

Wieszaki na ubrania – liczy się każdy szczegół

Kupując wieszaki na ubrania liczy się każdy szczegół. Na rynku znajdziemy bowiem cały szereg różnorakich modeli wieszaków różniących się wielkością, przeznaczeniem, konstrukcją i materiałem, z którego zostały wykonane. Aby nie zniszczyć przechowywanej odzieży warto pochylić się nad tematem doboru wieszaków do ubrań i wybrać mądrze.

[Zobacz też: Drzwi przesuwne do szaf]

Wybór wieszaków na ubrania jest również ważny z innego powodu, a mianowicie z uwagi na ich wpływ na komfort korzystania z szafy. Zbyt duże wieszaki mogą haczyć i trzeć o drzwi przesuwne do szafy podczas jej otwierania i zamykania, nie mówiąc już o tym, że przestrzeń pełna różnorakich, przypadkowo dobranych wieszaków zwyczajnie nie prezentuje się estetycznie.

Wieszaki plastikowe do szafy i inne rozwiązania

Jedną z podstawowych klasyfikacji wieszaków na ubrania jest ich podział ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. Wyróżniamy:

  • wieszaki plastikowe;
  • wieszaki drewniane;
  • wieszaki metalowe;
  • wieszaki materiałowe.

Mocne strony każdego z nich są różne, niemniej każdy, o ile jest nieuszkodzony, w pełni sprawny i solidnie wykonany, dobrze sprawdzi się w roli wieszaka na ubrania.

[Zobacz też: Aranżacja garderoby]

Wieszaki do szafy na płaszcze i kurtki

Jeśli zastanawiasz się jaki rodzaj wieszaków na ubrania do szafy sprawdzi się najlepiej w przypadku płaszczy, kurtek i marynarek wiedz, że jedynym słusznym wyborem są tu wieszaki poszerzane i profilowane. Tym co wyróżnia je spośród pozostałych wieszaków dostępnych na rynku jest masywność i charakterystyczne poszerzenia na końcach ramion. Wieszaki na odzież wierzchnią najczęściej są wykonane z drewna lub grubego plastiku, dzięki czemu nie ulegają odkształceniom pod jej ciężarem.

Jakie wieszaki do szafy mężczyzny?

W przypadku eleganckiej odzieży, np. garniturów, najlepszym rozwiązaniem jest wybór wieszaków wykładanych materiałem, który zabezpieczy odzież przed zsunięciem się z ich ramion. Z kolei w przypadku koszul najlepiej wybrać wieszaki składane pod kątem, które zapewnią możliwość odpowiedniego ułożenia kołnierzyka.

[Zobacz też: Aranżacja przedpokoju]

Niestandardowe wieszaki na ubrania

Na rynku można również spotkać wiele nietypowych rodzajów wieszaków na ubrania i nie tylko, m.in.:

  • wieszaki na torebki;
  • wieszaki na spódnice;
  • wieszaki na paski;
  • wieszaki na szale i apaszki.

 

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM