Jak Urządzić Małą Kuchnię W Bloku? Praktyczne Rozwiązania - Superszafy.pl zdjęcie nr 1

Zaaranżowanie małej kuchni w bloku to wyzwanie aranżacyjne, przed którym staje wiele osób. Czy jest ono do wykonania? Oczywiście, że tak! Wystarczy odpowiednio zaprojektować meble kuchenne, dopasować je pod wymiar pomieszczenia, w taki sposób, aby oferowały nie tylko wystarczającą ilość miejsca do przechowywania, ale także pomieściły najważniejsze sprzęty AGD. Jak zatem zaprojektować meble do małej kuchni? Co należy wziąć pod uwagę? Podpowiadamy!

Mała kuchnia w bloku — jak ją zaaranżować?

Mała kuchnia to zdecydowanie duże wyzwanie aranżacyjne. Nie oznacza to jednak, że tego typu przedsięwzięcie nie jest do wykonania. Coraz więcej producentów mebli daje możliwość stworzenia mebli kuchennych na wymiar dostosowanych nie tylko do konkretnych potrzeb użytkowych, ale także możliwości przestrzennych pomieszczenia. Takie rozwiązanie sprawi, że niewielka przestrzeń w kuchni stanie się w pełni funkcjonalna i wygodna dla jej użytkowników.

Aby móc w pełni funkcjonalnie zagospodarować niewielką przestrzeń w kuchni potrzebny jest odpowiedni plan działania i co równie ważne, także projekt samych mebli. Tutaj można skorzystać z pomocy fachowców, którzy wykonają go za Ciebie, lub samemu skorzystać ze specjalnie przygotowanych programów do projektowania mebli kuchennych na wymiar. Zanim jednak przejdziesz do działania, warto poznać kilka uniwersalnych zasad, dzięki którym stworzysz piękną, komfortową i wygodną w użytkowaniu kuchnię na niewielkim metrażu.

Aranżacja małej kuchni – kilka cennych wskazówek

Każda kuchnia, niezależnie od dysponowanego metrażu powinna być zaaranżowana w taki sposób, by była w pełni funkcjonalna i ładnie się prezentowała. Już na początku drogi warto pomyśleć o podzieleniu kuchni na trzy strefy:

  • Strefa przechowywania
  • Strefa gotowania
  • Strefa mycia.

Podział na dane strefy pozwoli wyznaczyć nawet na niewielkiej powierzchni konkretną przestrzeń do przechowywania różnego rodzaju rzeczy, w tym produktów spożywczych, przestrzeń do przygotowywania posiłków oraz miejsce do zmywania naczyń po zakończonym gotowaniu, czy konsumpcji posiłków.

Bardzo ważną wskazówką dla utrzymania kuchni w nowoczesnym, ale przede wszystkim funkcjonalnym układzie jest wyznaczenie ilości potrzebnych szafek, w tym szuflad. Kuchnie o ograniczonym metrażu mogą nie pomieścić ich zbyt dużo, dlatego tak ważny jest ich funkcjonalnie zaprojektowany układ. Dobrze jest wykorzystać narożniki w pomieszczeniu, które sprawdzą się do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów.

Meble kuchenne na wymiar – czy to dobre rozwiązanie do małych kuchni?

Meble kuchenne pod zabudowę to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w małych, wąskich i dość ciasnych pomieszczeniach kuchennych. Ważnym atutem mebli kuchennych na wymiar jest możliwość usytuowania większych mebli w linii prostej, lub w kształcie litery L. Takie rozwiązanie sprawia, że niewielka przestrzeń w kuchni jest wykorzystana do maksimum, a jednocześnie nie sprawia wrażenia przytłoczenia wnętrza, wręcz przeciwnie — jest bardziej przestronna.

Wybór zabudowy kuchennej na wymiar pozwala stworzyć aranżacje Twoich marzeń. Możliwość indywidualnego dopasowania wymiaru, kształtu oraz koloru wykończenia sprawia, że meble prezentują się nie tylko nowocześnie i współgrają z pozostałym wystrojem pomieszczenia, ale także oferują dużą przestrzeń użytkową. Ważnym argumentem przemawiającym na korzyść mebli kuchennych produkowanych na wymiar jest możliwość zagospodarowania ich wnętrza według własnych potrzeb. Takie zalety z pewnością nie dotyczą gotowych mebli kuchennych produkowanych na masową skalę.

Kolor mebli kuchennych — jaki wybrać?

Małe wnętrza kuchenne wymagają stosownych rozwiązań aranżacyjnych. Dotyczy to nie tylko samego wymiaru i kształtu mebli kuchennych, ale także ich koloru. Do małych przestrzeni warto wybrać meble w jasnych odcieniach, które doskonale odbijają promienie światła, sprawiając tym samym wrażenie przestronności. Dobrze sprawdzają się także fronty wykonane na wysoki połysk.

Zobacz również

05.07.2022
Jak urządzić funkcjonalną pralnię w domu? Poznaj nasze rady!

Pralka to bez wątpienia obowiązkowy element wyposażenia każdego domu. Czy pralnia to również obowiązkowe pomieszczenie w każdym domu? I tak i nie… Bywa,  że ze względu na ograniczony metraż, pralnia w domu stanowi wyłącznie wydzielony kawałek przestrzeni w łazience, lub samo urządzenie zostaje umieszczone w kuchennej zabudowie. Jeśli jednak mieszkamy w domu dysponującym dość pokaźnym […]

Zobacz więcej
05.07.2022
Jakie fronty najłatwiej utrzymać w czystości? Podpowiadamy!

Urządzając swoją wymarzoną kuchnię, powinniśmy zadbać nie tylko o aspekty estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Na funkcjonalność kuchni wpływ ma fakt,  dotyczący utrzymania tego pomieszczenia w czystości, a w szczególności mebli kuchennych. Tutaj wystarczy postawić na dobrej jakości fronty, które łatwo i szybko wyczyścimy. Ich dodatkowym atutem będzie wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz przebarwienia powstające […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM